OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 23.02.2024 19:07:01 

Folklórny súbor Hermanovčan

Aktuality
Preklad

Ak sa vám nezobrazujú obrázky, zrejme používate prehliadač Firefox.

Použite preto prehliadač Internet explorer

Pozor! Zmena! Staršie udalosti hľadajte v podsekciách v hornej časti stránky


 

 

Prešov 23.9.2019 - O cipískovu ostrohu

Minulý rok sme tento futbalový turnaj folkloristov vyhrali, tentoraz sme cenu posunuli ďalej - Blahoželáme FS Rozmarija.

4. august 2019 - Lúčka - O Gajdicu Andreja Mizeráka 2019

Náš výjazd do Lúčky na tradičnú súťaž, kde sme už neboli niekoľko rokov, bol napokon veľmi úspešný:

Muži FS Hermanovčan - 1 miesto,

Dajana Novotná - sólo spev - 1. miesto,

Ženy FS Hermanovčan - diplom za účasť

    

Kapušany 30. jún 2019 - Kapušianske folklórne dni

    

Ražňany 29. jún 2019 - Čerešňobranie 2019

   

Zvolenská Slatina Banská Štiavnica - 8. - 9. jún 2019: Slatinský jarmok

Vystúpenie na Slatinskom jarmoku sme spojili aj s výletom do Banskej Štiavnice. Jarmočníkom sme ponúkli dve vystúpenia - na námestí a následne večer na pódiu v penzióne, ktorý nám zároveň poskytol ubytovanie. Okrem tanca a spevu sme Slatinčanom ukázali aj východniarsku gastronómiu, keď sme im navarili "mačanku" a "strašeniky". Po večernej zábave sme nedeľu začali návštevou svätej omše v miestnom kostole a potom sme pokračovali do starobylého baníckeho mesta Banská Štiavnica. 

             230 

 

Hermanovce 1.5.2019 - "Stavane maja"

 

 

 

 


 
 

Lipovce 23.2.2019 - Fašiangy

  

Výročná členská schôdza 2019

            

 

CD V Hermanofci narodzeni

              

Hermanovčan

Bella Slovacchia

Folklórny súbor Hermanovčan šíril východoslovenský folklór na juhu Talianska. Temperamentné tance, ale aj nádherná farebnosť našich krojov domácich zaujali a účinkujúcich zahŕňali nadšeným aplauzom i scandovaním: Bella Slovacchia.Hermanovčan v Taliansku

„Bol to prvý zájazd nášho súboru na Apeninský polostrov a dopadol úspešne. Domáci oceňovali nielen rezkosť tanečníkov, ale aj výkony spevákov, páčili sa im aj naše kroje,“ zhodnotil vedúci folklórneho súboru Hermanovčan Miroslav Jurčišin sedem festivalových dní v mestečku Pontelandolfo, neďaleko Neapolu.

PontenladolFolkFest, ktorý usporiadali miestni folkloristi zo súboru Ri Ualanegli, bol súčasťou tamojšieho kultúrneho leta. Hermanovčania sa tak stali súčasťou mnohonárodného stretnutia, keď domácim svoje umenie ponúkali spolu so zástupcami Španielska, Turecka i Bosny a Hercegoviny. Dve vystúpenia absolvovali v samotnom Pontelandolfo, ďalšie dve v okolitých mestečkách San Giorgio del Sannio a Vitulano. Počas záverečného dňa festivalu sa jeho účastníci podieľali aj na miestnej slávnosti, kedy domáci spoločným pochodom  mestom vzdali úctu patrónovi jedného z kostolov sv. Donátovi. Do slávnostnej bohoslužby Hermanovčania pridali aj slovenské duchovné piesne.

„Bol to náročný zájazd, nielen kvôli horúcim dňom, ktoré tam aktuálne boli, Hermanovčan v Talianskuale aj kvôli neskorým časom, kedy sa koncerty uskutočňovali. Začínali okolo deviatej, desiatej večer, stávalo sa, že my sme potom vystupovali až okolo polnoci a do miesta ubytovania sme sa dostali aj o druhej, tretej nad ránom. Ani vtedy však ruch nekončil, lebo, ako vraveli domáci, Taliani nikdy nespia, a práve vtedy bol čas na stretnutia s ostatnými súbormi a na improvizované spoločné hudobné či tanečné kreácie,“ vraví s úsmevom Miroslav Jurčišin.

Zástupcov  jednotlivých súborov prijalo aj vedenie mesta na čele so starostom Gianfrancom Rinaldim, ktorý, okrem privítania folkloristov v meste, ocenil nadšenie mladých pre zachovávanie tradícií bez ohľadu na to, z ktorej krajiny pochádzajú. Tí to potvrdili aj vytvorením spoločnej choreografie, kedy sa kruh tancujúcich zmenil na olympijské kruhy, symbolizujúce celistvosť, spojenectvo a medzinárodnú spoluprácu. Tú potom predviedli v úvode záverečného galaprogramu.

Pontelandolfské Rímske námestie pod stredovekou, 25 metrov vysokou  strážnou vežou, bolo počas Hermanovčan v Talianskuvšetkých vystúpení zaplnené a rozliehal sa ním potlesk nadšených divákov: „Aplauz je ocenením, ktoré sa dá získať len kvalitnou prácou. Teší nás, že potlesk zaznieval pri vystúpeniach našich tanečníkov, potešilo nás však aj ticho, ktoré nastalo počas spevu našich žien či sólistky Dajany Novotnej – hoci domáci možno nerozumeli slovám, zaujali ich hlasmi a melódiami a cítili sme, že si to doslova vychutnávajú. Napokon, potvrdili to aj záujmom o naše hudobné nosiče, ktoré si po koncertoch žiadali,“ dodáva Miroslav Jurčišin.

Hermanovčania okrem zážitkov, kam patrí aj návšteva Neapola, prinášajú z Talianska aj mnoho nových priateľstiev a tiež pozvania na ďalšie festivaly. „Pre našich folkloristov sú zahraničné festivaly formou odmeny. No, ak by sme nemali ochotných ľudí, takých, ako sme teraz našli v spoločnostiach PO CAR, Glasko, GOHR či PD Tulčík, ktoré nás podporili, bola by účasť na takých podujatiach  pomerne zložitá a finančne omnoho náročnejšia,“ dopĺňa vedúci FS Hermanovčan.

Hermanovčan v Taliansku Hermanovčan v Taliansku Hermanovčan v TalianskuHermanovčan v Taliansku Hermanovčan v Taliansku Hermanovčan v Taliansku

 

Hermanovčan odchádza do Talianska

Hermanovčan odchádza do Talianska

Šesťdňový festival v  mestečku Pontelandolfo na juhu Talianska obohatí aj východniarsky folklór. Slovensko tam bude reprezentovať folklórny súbor Hermanovčan.

„Na zahraničný festival ideme po dvoch rokoch, vlani sme sa totiž sústredili na oslavu polstoročnice vzniku súboru. Tešíme sa, že náš rezký šarišský folklór predstavíme nielen domácim Talianom, ale aj zahraničným účastníkom festivalu,“ vraví vedúci Hermanovčanu Miroslav Jurčišin. Pre tento súbor je to ďalšia zahraničná konfrontácia, keďže v minulosti sa už so svojim umením predstavili viackrát na festivaloch v Poľsku i v Českej republike, vystupovali však aj v Turecku i Bosne a Hercegovine.

Organizátori privítajú účastníkov festivalu v stredu 1. augusta, záverečný galaprogram je naplánovaný 7. augusta. Okrem slovenského Hermanovčanu sa na festivale predstavia aj súbory z Turec

ka, Bosny a Hercegoviny, Španielska a tiež domáci folkloristi.

Hermanovských folkloristov čaká náročná cesta dlhá takmer 1800 kilometrov, ktorú môžu absolvovať aj vďaka ústretovosti spoločností GOHR, s.r.o., POCAR, s.r.o a GLASKO spol. s r.o., vďaka ktorým sa im podarilo vykryť časť cestovných nákladov.

Slovenský súbor, ktorý sa zameriava hlavne na šírenie tradícií Šariša, čakajú v Taliansku štyri vystúpenia v štyroch rôznych mestách v okolí usporiadateľského mestečka. „Tešíme sa však aj na nočné defilé súborov v uliciach Pontelandolfa,“ pripomína Miroslav Jurčišin. Naplánované je aj stretnutie s predstaviteľmi miestnej samosprávy v historickej obrannej veži, ktorá mestečku dominuje.

 

!!Pozor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nový termín výročnej schôdze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozor!!

Výročná schôdza OZ Hermanovčan

25.2.2017 o 18.00 h

reštaurácia Hermanovce

Tešíme sa na stretnutie :)


 

25. 09 2016 - Zamutovská struna

Krajská postupová súťaž Zamutovská struna sa vydarila. Spev našich chlapov porotu zaujal a skončili v zlatom pásme. Gratulujeme. :)


 

14. august 2016 - Bertotovce

V susednej obci vystupujeme pravidelne na ich podujatí Folklór pod gaštanom. Nebolo tomu inak ani tento rok a vdobrom počasí i v dobrej nálade išlo o príjemnú, priateľskú konfrontáciu spevákov a spevášok so súbormi z viacerých obcí. Ďakujeme za pozvanie :)

  

August 2016 - Uzovce

Vystúpenia v Uzovciach sú našou srdečnou záležitosťou. Máme tam veľa kamárátov a aj nášho niekdajšieho vecúeho Medarda Adamka. Ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity. 


 

August 2016 - Ostrovany

Na pozvanie Obecného úradu v Ostrovanoch sme po niekoľkých rokoch opäť potešili tamojšich obyvateľov na ich tradičnom slávnostnom dni. 


 

24. júl 2016 - Zázrivá - Zázrivské dni

 Vystúpenie na Orave na tradičných Zázrivských dňoch v obci Zázrivá bolo pre súbor výzvou, ktorú zvládol na výbornú. Zapojili sme sa do sprievodu, stali sme sa súčasťou sčítavania krojov, užili sme si folklorne trhy, ale hlavne sme sa sústredili na javisko a na vystúpenie. 

Užili sme si ho a v divákoch sme zanechali veľmi dobrý dojem. Živosť a energiu tancov i výborne spevy našich speváckych skupín ocenili aj organizátori. 

   


 

17. máj 2016 Hermanovce - Unipharma

Z vystúpenia na firemnom podujatí Unipharmy veľa nemáme, vynahradia ich snáď spoločné fotky s niektorými z našich "predskokanov"  :) V každom prípade dobrú náladu ktorú sme preniesli na vystúpenie je vidno doďaleka :)

   


 

1. máj 2016 - Hermanovce - Stavanie mája


Nová tradícia, ktorú súbor v spolupráci s obecným úradom začal pred tromi rokmi pokračuje a obecný máj - znak lásky a dievčat súcich na vydaj - sme postavili aj tento rok. Opäť vystúpili súbory Hermanovčan a Hermanček, opäť sa zišlo aj dosť divákov a spolu sme prežili jedno krásne popoludnie. 

    


 

 

17.4.2016 Prešov - Hudobné konfrontácie 2016

Spevácke skupiny súboru sa predstavili v historickej budove DJZ v Prešove na regionálnej súťažnej prehliadke hudobného folklóru dospelých pod názvom Hudobné konrontácie 2016. Obe skupiny skončili v zlatom pásme, muži navyše s postupom na krajskú súťaž v Zamutove. 

 


 

Krojáreň Hermanovčanu navštívil slovenský futbalový reprezentant

Martin Jakubko,

ktorého zaujal spev mužskej speváckej skupiny nášho súboru. 

30. januára 2016 - Výročná schôdza OZ Hermanovčan: 

Tradičné stretnutie členov na zhodnotenie plusov aj mínusov minulého roka, na pripomenutie si aktivít i na načrtnutie plánov, na poďakovanie, ale aj na uvoľnenie sa a zábavu. 

              

 


 

Január 2016 - Jasličkári

Tradičná vianočná hra o príchode Ježiša na svet bola aj tento rok v podaní našich členov


 

25. október 2015 - Liesek - Od Prešova... spoločné vystúpenie s f.s. Skorušina

Druhé vystúpenie z oravského turné sme absolvovali na jednom z najchladnejších slovenských miest - v obci Liesek. Nebolo tam vôbec chladno, cítili sme teplo prijatia a nádhernú atmosféru zaplnenej sály tamojšieho kultúrneho domu. 

24. október 2015 - Brezovica - Od Prešova... spoločné vystúpenie s folklórnou skupinou z Brezovice

Prvé vystúpenie Hermanovčanu na Orave počas nádherných dvoch dní čo sme tam strávili. Ďakujeme Robovi Vavrekovi, ktorý to s Tónom Triščíkom zosnoval, ďakujeme jeho dcéram za muzikantskú výpomoc, ďakujeme mu za ubytovanie v jeho penzióne Skorušina, kde sme prežili nádhernú folklórnu noc. 


 

17.9. 2015 Herľany - Vystúpenie pre členov Komisiariátu Svätej zeme

Dlhotrvajúcim potleskom nás odmenili Komisári Svätej zeme, ktorí mali svoje stretnutie v nádhernom prostredí pri gejzíre v Herľanoch. Aj po vystúpení nasledovali milé rozhovory s františkánmi, ktorí nešetrili pochvalnými slovami na adresu súboru a jeho členov.


 

Šariš ľuďom - projekt sme úspešne dokončili

POosledným augstovým dňom sme završili práce na výrobe pútača v podobe siluety náhrobníka, ktorý stoji pri našom kostole. Pútač úpozorňuje na túto Národnú kultúrnu pamiatku. Súčasťou projektu, ktorý nám sumou 1900 eur podporila Komunitná nadácia Veľký Šariš sú aj dve informačné tabule. Na fotografiách posledné fázy realizácie projektu. 

29. august 2015 Kendice  - Kendické kapustové slávnosti

V Kendiciach sa v sobotu 29. augusta uskutočnil piaty ročník festivalu Kendické kapustové slávnosti. Popri tradičných kapustových špecialitách sa ľudia bavili aj s s folklórnymi skupinami Kendičan, Petroviančan a folklórnym súborom Hermanovčan. Foto: Ondrej Gubač


 

19. - 23 . august Červený Kostelec - Česká republika - Medzinárodný folklórny festival

Na 61. ročníku Medinárodného folklórneho festivalu v Červeném Kostelci vystúpilo 21 folklórnych súborov z celého sveta. Medzi šiestimi súbormi z Českej republiky a pätnástimi zahraničnými sa predstavil aj Hermanovčan. Plnohodnotný záber našich tancov a spevov sme mohli ukázať aj vďaka hudobnej výpomoci muzikantov Vavrekovcov z Oravy.  

Festival v Červeném Kostelci bol slávnostne otvorený v stredu 19. augusta predstavením jednotlivých súborov. Súčasťou festivalu bola aj jarmok tradičných remesiel a hlavne množstvo vystúpení, kde sme sa nestratili, ale zaujali živým a temperamentmým tancom. Na tradičnej nedeľnej omši v posledný deň festivalu sme zabezpečovali jej hudobnú časť spolu so súbormi z Kostariky, Poľska a Grécka. 


 

31. júl 2015 - Šariš ľuďom - výroba pútača je v plnom prúde

OZ Hermanovčan pokračuje v prácach na postavení zvláštneho pútača, na ktorého realizáciu sme získali podporu z programu Šariš ľuďom, upozorňujúceho na jedinečnú stavbu Gloriet, ktorí stojí pri kostole, bokom od hlavnej cesty. Po vytýčení podstavca, prišlo na rad betónovanie a v súčasnosti už v kováčskej dielni Jozefa Ružbarského vzniká samotný pútač. Základná konštrukcia je už takmer hotová, čoskoro poputuje do zinkovne a do konca augusta bude na svojom mieste.

      


 

26. júl 2015 - Bertotovce

Spolu s ďalšími ôsmimi folklórnymi súbormi a skupinami naši speváci a speváčky vystúpili v susedných Bertotovciach na podujatí Folklór pod gaštanom. 

 


 

19. júl 2015 - Vyšné Ružbachy

Spoločným vystúpením súborov Hermanček a Hermanovčan sme spestrili atmosféru hosťom v týchto kúpeľoch na severovýchode Slovenska. V takmer dvojhodinovom programe sme ukázali predovšetkým tance. Bola to dobrá príprava pred zájazdom do českého Červeného Kostelca. 


 

27. jún - Juniáles Hermanovce - Tradičnú obecnú akciu sme spestrili aj našim tancom a spevom.


 

20. jún 2015 - Raslavice - 47. ročník Šarišských slávností piesní a tancov

Hermanovčan, presnejšie mužská i ženská spevácka skupina, sa na tomto známom folklórnom podujatí predstavil vo večernom programe  „Iný kraj iný mrav“ počas druhého dňa slávností, spolu so súbormi ako FS Vršatec z Dubnice n/Váhom, FS Vagonár z Popradu, VFS Torysa z Prešova, FSk Hermanovčan z Hermanoviec, FSk Raslavičan z Raslavíc a zahraničných súborov FS KARIN z Arménska FS Zemplén z Maďarska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

27. február 2015 - Šariš ľuďom i OZ Hermanovčan

Grantový program Šariš ľuďom podporil jedenásť projektov celkovou sumou 16 600 eur. Tisícšesťsto eur z tejto sumy získalo aj OZ Hermanovčan.

Program je zameraný na cestovný ruch a na podporu nezamestnanosti. OZ Hermanovčan pripravil projekt výstavby zvláštneho pútača pri hlavnej ceste okolo obce, ktorý upozorní prechádzajúcich na zaujímavú stavbu - Gloriet - pri hermanovskom kostole. Celý projekt chceme zrealizovať postupne od mája do augusta. Začneme prípravou, budovaním podstavca a napokon osadíme samotný pútač, ktorý nám vyrobí Jozef Ružbarský. Na projekte sa budeme podieľať spoluúčasťou 600 eur.

http://presov.korzar.sme.sk/c/7669955/na-podporu-cestovneho-ruchu-a-zamestnanosti-rozdali-tisice-eur.html


 

Krátka história súboru vo fotografiách - 1967 - 2013:

https://www.youtube.com/watch?v=hLnckfDO-s8


 

Výročná schôdza 31. januára 2015

Zhodnotili sme minulý rok, zhodli sme sa na tom, že bol úspešný, že by taký mohol byť aj ten, ktorý práve začíname, poďakovali sme, veríme, každému, tým, ktorí robili viac, sme aj poďakovali viac, doplnili sme výbor, dali sme si dosiahnuteľné ciele, vo fotografiách sme si pozreli históriu súboru... a potom sme sa len tak voľne porozprávali, pospomínali, pospievali, zajedli si i vypili.


 

Vinčujeme vám... 28.12.2014

Po štyroch rokoch sme sa v Hermanovciach opäť predstavili vianočným programom. Spojili sme sily s detským folklórnym súborom Hermanček aj s hermanovskými talentami z Ľudovej školy umenia v Širokom a ľuďom sme ponúkli program plný vianočných vinšov premiešaných spevmi, hudbou a v závere aj tancom. Okrem toho naši speváci predviedli aj tradičnú vianočnú pastiersku hru, tentoraz tak ako sa hrala v okolí Raslavíc. 
  
  
  
  

 

 

5. október - Hermanovce - Stretnutie so seniormi: 

Doma sme sa krátko, iba spevmi, predstavili počas stretnutia s dôchodcami. Spestrili sme tak akciu obecného úradu. Naše vystúpenie spestril starosta (zároveň člen súboru), ktorý zareagoval na skutočnosť, že Ladislav Novotný v ten deň dopoludnia stihol odbehnúť polmaratón a odmenil ho pamätnou medailou obce. Ženy zasa pomohli pri otváraní fotovýstavy Hermanovčania a Hermanovce na starých fotografiách, ktorú pripravil náš člen Milan Grejták.

      


 

31. august - Šarišské Bohdanovce a Chminianske Jakubovany

V ten deň sme zvládli dve vystúpenia. Spoločne s detským folklórnym súborom Hermanček sme pobavili najprv divákov v Šarišských Bohdanovciach, potom sme sa presunuli do Chminianských Jakubovian. Organizátorom prvého vystúpenia plány prekazil vytrvalý dážď a z pripravených priestorov pod holým nebom museli narýchlo všetko sťahovať do kulturného domu. Zrejme o to srdečnejšie sa diváci potom bavili. Do Chminianských Jakubovian sme sa vrátili po piatich rokoch - tam nás opakovane pozvali na oslavu výročia prvej písomnej zmienky o obci a prijali nás ako dávnych známych. Lúčenie bolo o to ťažšie. Zakončili sme to posedením pri pive v hermanovskej reštaurácii. 

                 


 

24. august Fričovce - Bartolomejský deň (spoločne s DFS Hermanček)

    


 

2. august - Ostrovany - obecná slávnosť

Slnko, vietor i dážď nás sprevádzali na tomto vastúpení počas obecnej slávnosti v obci Ostrovany. To nás však neodradilo v rozdávaní dobrej nálady divákom, ktorých síce prišlo len tak akurát, ale vzhľadom naveľkosť obce, to asi boli všetci jej obyvatelia.  O to srdečnejšie nám však zatlieskali a zabavili sa pri našich tancoch i pesničkách. Záverečný guláš tiež chutil, dobre padli i pochvalné slová. Ďakujeme Ostrovančania. 

 

     


 

 

19-21.6 2014 Lázně Bělohrad - Folklórni festival pod Zvičinou: 

Desať úspešných vystúpení absolvovali členovia súboru Hermanovčan na jubilejnom 40. Ročníku folklórneho festivalu „Pod Zvičinou“  v českom mestečku Lázně Bělohrad.

Hermanovskí folkloristi boli na tomto festivale jediným reprezentantom Slovenska. Nestratili sa ani popri exotických súboroch z Kostariky,  či Indonézie o čom svedčí fakt, že organizátori ich zaradili do finále galaprogramu, ktorým festival vrcholil. „Zaujali sme živým folklórom, rezkými tancami, rytmickými spevmi i farebnosťou šarišských krojov,“ zhodnotil vedúci súboru Miroslav Jurčišín. Pre Hermanovčan, ktorý už bol na festivaloch v Turecku, v Grécku, v Bosne a Hercegovine, to bola pritom v susednom Česku premiéra.

Zaujímavosťou tohto festivalu bolo, že sa neuskutočňoval na jednom mieste, ale mnohé vystúpenia boli aj v okolitých mestečkách. Hermanovčania tak tancovali na námestiach v Novej Pake i v Pecke. „Užili sme si to hlavne pri vydarenom hodinovom programe v Novej Pake. Pred pódium sme stiahli takmer všetkých ľudí z  námestia, kde v tom čase oslavovali začiatok leta,“ pochvaľoval si vedúci.

Organizátori si na hermanovských folkloristoch pochvaľovali aj disciplinovanosť, ktorá pri množstve neplánovaných vystúpení bola nevyhnutná. „Ocenili aj to, že sme sa zapájali do rôznorodých aktivít, ktorými Lázně Bělohrad počas týchto piatich dní žili,“ pripomenul Miroslav Jurčišín. Hermanovčania tak bodovali v netradičnej súťaži „Polka rallye“, kde bolo potrebné točenou polkou pretancovať v zámockom parku dvesto metrov, pričom v polovici trate museli obaja tanečníci vypiť pol litra piva. Že to nebolo jednoduché potvrdil aj Peter Dugas so Simonou Tobiášovou, ktorí polovicu trate pretancovali najrýchlejším časom, no vypitie piva im trvalo takmer dve minúty: „Človek vtedy nevie či sa skôr nadýchnuť, alebo pregĺgať.“ Druhý hermanovský pár, Vlado Ružbarský a Klaudia Jurčišínová, si však v kategórii nekrojovaných párov „vypolkoval“ druhé miesto.

Simona Tobiášová bola tiež favoritkou v súťaži Miss festivalu, kde mohol každý zúčastnený súbor nominovať jednu svoju členku. Organizátori nám prezradili, že titul, ktorý napokon získala exotická kráska z Indonézie,  jej ušiel len o vlások.

„Pre náš omladený súbor bol tento festival impulzom do ďalšej práce. Novým členom ukázal rôznorodosť a krásu folklóru, starším zasa dodal ďalšiu chuť do udržiavania tradícií,“ dodal Miroslav Jurčišín. 

  

  

  

http://presov.korzar.sme.sk/c/7273128/hermanovcan-zaujal-v-cechach.html


          

 

10.5. 2014 - Sústredenie v Lipovciach

Horský hotel Canyon bol miestom sústredenia súboru pred zájazdom do Česka. Tanečníci v tomto nádhernom prostredí strávili dva, speváci jeden deň. Pre najmladších členov súboru to bolo prvé takéto sústredenie, pri ktorom šlo nielen o zodkonaľovanie sa v umení, ale aj o utuženie partie. Vhod padol aj guláš navarený samotným šéfom súboru. 


 

Název festivalu:  40. Mezinárodní folklorní festival “Pod Zvičinou” Lázně Bělohrad

Zástupce festivalu: Rychtera Milan – programový ředitel – mob. +420732866920 e-mail: horenak.belohrad@gmail.com

Název souboru: FS Hermanovčan

Maximální počet osob: 35

Datum odeslání of iciálního pozvání: 3.2.2014

Datum příjezdu: 19.6.2014 do 14 hodin ubytovna JISKRA Horní Nová Ves 139, Lázně Bělohrad GPS: 50°26'35.008"N, 15°34'54.438"E

Datum odjezdu: 23.6.2014 po snídani

Festival se zavazuje uhradit:   Ubytování a stravování v průběhu festivalu. Ubytování je zajištěno v domově mládeže Hořice

Typ ubytování: Domov mládeže Hořice

Způsob stravování:         19.6. – oběd (?), večeře, 21.6. až 22.6.–snídaně, oběd, večeře  23.6. – snídaně

Repertoárové požadavky: Vystoupení  Ostatní dle uvážení souboru

Časové požadavky na vystoupení:    Vystoupení dle požadavku poředatele v délkách 5min. až 1hod.

1.            Organizační štáb festivalu se zavazuje přijmout ve výše uvedeném termínu a za shora uvedených podmínek hostujíc! soubor.

2.            Hostující soubor se zavazuje dodržet dohodnutý termín příjezdu a odjezdu, splnit všechny programové požadavky organizátorů festivalu a v době festivalu nepřijímat další závazky od jiných organizací

3.            Vzájemné závazky organizátorů festivalu a hostujícího souboru mohou být rozšířeny dalším oboustranným ujednáním a končí, požaduje-li jedna či druhá strana plnění nad dohodnutý rámec.

4.            Tato smlouva je vyhotovena ve dvou výtiscích. 


 

1. marec - Svadba Martina Novotného: Primáš našej ľudovej hudby, ktorý s nami hral množstvo vystúpení prestúpil do stavu manželského. Gratulujeme!


 Drevený huslista od rezbára  Mareka Mikuša pre živého  huslistu Martina.

                 

14. február 2014: Výročná schôdza súboru

Na výročnej schôdzi sme znovu pomenili vedenie OZ Hermanovčan - po ročnej prestávke sa ním stal opäť Miroslav Jurčišín. Jano Motýľ sa vedenia vzdal. Za ročnú prácu sme mu nejako zabudli poďakovať, takže dodatočne: Ďakujeme. Vedúceho súboru Hermanovčan sme medzi sebou nenašli, takže zatiaľ panuje akési kolektívne vedenie - šéfuje mu výbor OZ Hermanovčan. V každom prípade sme si povedali čo nás trápi a snažili sme sa, aby to bol podnet pre opätovné naštartovanie spomaleného tempa. 

  

Schôdzujeme                                                           Veselý Jano                                                               Vážny Miro

  

Doschôdzované                                                        Rezeň nesmie chýbať.....                                         .... ani ruka hore

   

Na čo hľadí Rudo s Jankom?                                Tak to nebolo, ako to vyzerá                                   Veselo bolo určite

   

Dve Márie a Irenka                                                   Muziko! Hraj!                                                             Zasa ruky hore 

   

Jano hrá                                                                    Starosta tancuje                                                       A nielen starosta tancuje

   

Modelky 1                                                                   Modelky 2                                                                   Modelky 3

  

Ešte jednu pred záverom                                        Cesnačka v Chminianskej to istí                         Šmakuje!

  

Miro s háremom                                                       Nočné chute Zuzany                                               Dobrú chuť!

 

 


 

Ďakujeme všetkým, ktorí podporili našu činnosť dvomi percentami zo svojich daní.